Scroll to top

KRZYSZTOF ŻYBURA

Imię i nazwisko: Krzysztof Żybura
Kategoria: junior
W klubie od: 02.10.2020
Trener prowadzący: Kasper Helbin

Największe osiągnięcia
– powołanie do łuczniczej kadry Dolnego Śląska na sezon 2023
– brązowy medal halowych mistrzostw Dolnego Śląska open 2023 w drużynie mężczyzn
– brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska open 2022 w drużynie mężczyzn
– awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w 2022 roku (15. miejsce, wygrana z 3. zawodnikiem z kwalifikacji)
– srebrny medal mistrzostw Dolnego Śląska open 2021 w drużynie mężczyzn
Rekordy życiowe
1 x 18m – 268 punktów
2 x 18m – 527 punktów
1 x 60m – 287 punktów
2 x 60m – 555 punktów
1 x 70m – 285 punktów
Liczba startów
Mistrzostwa Polski – 3 (1 x junior młodszy, 1 x junior, 1 x senior)
Puchar Polski – 3 (3 x Puchar Polski juniorów młodszych)
Mistrzostwa Okręgu – 3
Zawody Kontrolne – 2
RAZEM – 11
O mnie...
Mam na imię Krzysiek. Interesuję się przedmiotami ścisłymi, szczególnie fizyką i informatyką. W bieżącym roku jestem kapitanem drużyny Turnieju Młodych Fizyków, w którym niedługo będziemy konkurować w finałach o prawo do reprezentacji Polski na międzynarodowej wersji tego turnieju.
Swoją przygodę sportową zacząłem w przedszkolu pływaniem, które trenowałem przez następne osiem lat. W międzyczasie trenowałem również judo. Mniej więcej w wieku dwunastu lat zacząłem trenować aikido, gdzie szybko się uczyłem i przeskakiwałem kolory pasów. Niestety ze względu na kontaktowość tego sportu, w czasie pandemii musiałem zaniechać treningów. W tym też czasie przyjaciel zaprosił mnie na trening łucznictwa, gdzie bardzo mi się spodobało i tak do dziś kontynuuję swoje treningi.
Już po roku trenowania, na moich pierwszych zawodach pobiłem rekord klubu i tak od tamtego czasu poprawiam kolejne rekordy. Oprócz konkurowania na poziomie klubu mam też swoje pierwsze małe sukcesy na zawodach, które motywują mnie do dalszego rozwijania się. Jednym z powodów, dla których tak lubię łucznictwo jest możliwość ciągłego doskonalenia się. Wyniki w postaci liczb bezpośrednio mówią jaki jest mój aktualny poziom, dzięki czemu mogę śledzić swoje postępy. Dodatkowo, wiele zawodów, które są organizowane w całej Polsce, dają możliwość konkurowania, czego niestety nie miałem w aikido.
W przyszłości chciałbym mieć możliwość połączenia pracy zawodowej z wyczynowym trenowaniem, aby móc przygotowywać się do startu na Igrzyskach Olimpijskich.
Trener o zawodniku...
Kasper Helbin: Krzysztof jest młodą, pozytywną i otwartą osobą, a przy tym utalentowanym łucznikiem. Posiada umysł ścisły, analityczny. Krzysztof posiada sportową przeszłość, która sprawiła, że jego przygotowanie fizyczne jest dużo lepsze od sporej części rówieśników. Poprzez pracę jaką wykonuje podczas treningów i obozów oraz doświadczenia jakie nabywa w trakcie zawodów mogę stwierdzić, że jest to materiał na znakomitego zawodnika. Ułożony, pracowity, jednocześnie ciekawy tego, co powinien robić i co może sprawić, że będzie odnosił wyższe rezultaty. Wróżę mu wiele sukcesów nie tylko w sporcie.

Jeśli masz ochotę wesprzeć Krzysia w jego sportowym rozwoju możesz przekazać darowiznę:
– za pośrednictwem zrzutki: https://zrzutka.pl/at7s4e
– wykonując przelew wpisując w tytule: „Darowizna na sprzęt – Krzysztof Żybura”, na klubowe konto numer bankowy:
Nest Bank 19 2530 0008 2053 1055 2585 0001

Więcej informacji o Krzysztofie znajdziesz TUTAJ.