Scroll to top

ALEKSANDRA KOSIK

Imię i nazwisko: Aleksandra Kosik
Kategoria: juniorka młodsza
W klubie od: 26.11.2020
Trenerzy prowadzący: Kasper Helbin (łucznictwo) / Łukasz Łuniewski (bieganie)

Największe osiągnięcia

– ósme miejsce w halowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych 2023 w drużynie kobiet
– brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska open 2022 w drużynie kobiet

Rekordy życiowe

1 x 18m – 228 punkty
2 x 18m – 442 punkty
1 x 60m – 212 punkty
2 x 60m – 400 punktów

Liczba startów

Mistrzostwa Polski – 2 (2 x junior młodszy)
Puchar Polski – 3 (2 x Puchar Polski juniorów młodszych)
Mistrzostwa Okręgu – 4
Zawody Kontrolne – 2
RAZEM – 11

O mnie...

Mam na imię Aleksandra, od zawsze w pewien sposób byłam związana ze sportem. Od 5 roku życia jeżdżę na nartach, mniej więcej tak samo długo żegluję oraz od dwóch lat trenuję bieganie. Oprócz sportu ważne miejsce w moim życiu zajmują książki, prace ręczne, rysowanie czy nauka języków. Jednym z moich marzeń są studia za granicą.

Łucznictwo jest ważną częścią mojego życia od listopada 2020, w tym samym czasie zaczęłam również moją przygodę z bieganiem. Był to czas trwania pandemii i właśnie wtedy jak jeszcze nigdy poczułam, że czegoś mi brakuje, jakiegoś nowego zajęcia, które pozwoli mi zwiększyć moją siłę fizyczną. Gdy zaczęłam chodzić na treningi w pewien sposób się otworzyłam. Poznanie nowych ludzi, wyjazdy na zawody czy po prostu samo łucznictwo dodały mi pewności siebie i zahartowały w radzeniu sobie z przeciwnościami.

Jestem osobą dość ambitną i po prostu kocham wyzwania, a łucznictwo jako sport ciągle je przede mną stawia. Pod postacią rekordów życiowych czy drużyny. Ciągły niedosyt mobilizuje mnie do dalszego działania. Ten rok natomiast wydaje się być najbardziej ekscytujący z całego mojego stażu. Run Archery, w które mam zamiar się wdrożyć jest wręcz dyscypliną moich marzeń, tym bardziej jak mogę trenować w towarzystwie ludzi którzy są dla mnie wzorem. Zdaje sobie sprawę, że ten rok będzie bardzo intensywny, ale wierzę, że praca przyniesie efekty i wydarzenia takie jak Olimpiada Młodzieży czy Puchar Europy w Run Archery są w moim zasięgu. Nie osiadam na laurach i trenuję by słowa nie pozostały tylko słowami.


Trenerzy o zawodniczce...

Kasper Helbin: Aleksandra jest jedną z najbardziej uśmiechniętych osób w klubie. Jest pracowita i uparta, jednocześnie bardzo ambitna, nie znosi porażek. Pomimo tego dobrze radzi sobie z niepowodzeniami podczas zawodów i treningów, potrafi wyciągać wnioski z popełnionych błędów.
Można śmiało stwierdzić na podstawie sprawdzianów z treningów i obozów, że Aleksandra odniesie wiele sukcesów w run-archery. Jej perfekcjonizm, upartość i pracowitość sprawiają, że z roku na rok przy odpowiedniej pracy będzie się rozwijała.

Łukasz Łuniewski: Ola ma niezwykłe predyspozycje do uprawiania run-archery i w przyszłości zostania jedną z najlepszych zawodniczek w Europie. Jej determinacja oraz chęć pracy sprawiają, że już w sezonie 2023 może włączyć się do czołówki. Również pozasportowo Ola pokazuje swoją zaciętość, a jej marzenia sprawiają, że motywuje całe otoczenie, to bliższe i dalsze do działania.


Jeśli masz ochotę wesprzeć Olę w jej sportowym rozwoju możesz przekazać darowiznę:
– za pośrednictwem zrzutki: https://zrzutka.pl/n28b8r
– wykonując przelew wpisując w tytule: „Darowizna na sprzęt – Aleksandra Kosik”, na klubowe konto numer bankowy:
19 2530 0008 2053 1055 2585 0001
Więcej informacji o Aleksandrze znajdziesz TUTAJ.