Scroll to top

Jaszkotle drugi raz w historii stało się areną rywalizacji łuczników w halowym turnieju łuczniczym w Gminie Kąty Wrocławskie. Frekwencja oraz poziom sportowy stał na wysokim poziomie, co w połączeniu z dobrą organizacją zapewniły wszystkim bardzo przyjemny wieczór.

Jaszkotle dla wszystkich

Na hali Zespołu Szkół Podstawowych w Jaszkotlu rywalizowała ponad trzydziestka zawodników broniących barwy każdej sekcji UKS Luks oraz goście z zaprzyjaźnionych klubów. Najlepszy w najbardziej prestiżowej kategorii seniorów korzystających z łuków olimpijskich okazał się Michał Ochrombel, który zostawił za sobą reprezentantów UKS Luks: Łukasza Łuniewskigo i Krzysztofa Żyburę. Pierwszy z nich zakończył rywalizację z rekordem życiowym. Za podium sklasyfikowano Kamila Ścianę, Tomasza Zdziarskiego oraz Przemysława Jastrzębia, który również uzyskał rekord życiowy.

Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Szczerbuk. Na podium z reprezentantów UKS Luks stanęła także Agnieszka Szarek. W rywalizacji zawodników strzelających z łuków bloczkowych Tomasz Płóciennik pokonał Dariusza Pacierpnika.

Reprezentanci UKS Luks zwyciężali również w kategorii barebow (Mirosław Malewicz), młodzież (Tomasz Szarek), Amator senior (Wiktoria Zhmajlo), Amator senior barebow (Sławomir Bartosiewicz), Amator młodzież (Aleksander Kozłowski) oraz Amator dzieci (Aurelia Szczerbińska. Pełne wyniki rywalizacji znajdują się tutaj: WYNIKI

Zawody nie mogłyby odbyć się bez wsparcia Gminy Kąty Wrocławskie, której projekt realizowaliśmy w 2023 roku. Dodatkowo o „złote puchary” dla najlepszych zadbała Pasieka Zielona. Miody otrzymali niemal wszyscy uczestnicy rywalizacji. O słodkości zadbała również firma Doti – pyszne polskie czekoladki z rodzinnej manufaktury.

Galeria z II halowego turnieju łuczniczego w Gminie Kąty Wrocławskie

Czytaj też: UKS Luks z medalami Pucharu Europy run archery! Historyczny start!