Scroll to top

Mistrzostwa Polski Juniorów, które zorganizowano w Łodzi, były kolejną imprezą w której UKS Luks wystawił swojego reprezentanta. W stawce najlepszych młodych łuczników w kraju walczył Miłosz Maciejewski ze Smolca.

Mistrzostwa Polski Juniorów – wnioski ważniejsze od wyniku

Dla Miłosza start w Łodzi był kolejną okazją, by sprawdzić się z najlepszymi w kraju. Czasami jednak przychodzą słabsze dni i mimo ogromnych chęci i starań, wynik nie pokazuje włożonej pracy. Zawodnik ze Smolca nie poddaje się jednak w swojej karierze łucznika i po występie w Łodzi wierzy, że wciągnięte wnioski pozwolą mu na lepsze strzelania. Słabsza forma nie przyniosła jednak wstydu. Miłosz zakwalifikował się do najlepszej 48-ki zawodów. W 1/24 musiał uznać jednak wyższość lepiej rozstawionego rywala.

Czytaj też: UKS Luks wraca z tarczą z olimpiady!

– Mimo, że wynik pozostawił po sobie spory niedosyt to podczas zawodów wyszło kilka błędów, które trudno było znaleźć na treningach. Właśnie dlatego lubię zawody. Bardziej pomagają w wyszukiwaniu błędów w technice niż treningi. Teraz przyszedł czas na ciężką pracę, by w kolejnym starcie pokazać co potrafię – komentował Miłosz.

– Jesteśmy już po trzeciej imprezie mistrzowskiej w kraju. Miłosz ponownie jako jedyny reprezentował UKS Luks na Mistrzostwach Polski Juniorów, które w tym roku odbyły się na pięknie przygotowanym welodromie w Łodzi. Pomimo braku sukcesów sportowych jestem zadowolony z wniosków jakie wyciągnąłem z obserwacji poczynań Miłosza. Wracamy z zawodów świadomi pewnych problemów sprzętowych i technicznych. Wiemy nad czym pracować. Kolejnym celem na ten sezon pozostają Mistrzostwa Dolnego Śląska, podczas którym będziemy walczyć! Celem minimum jest powtórzenie zeszłorocznego sukcesu drużyny, czyli wicemistrzostwo okręgu – dodał Kasper Helbin, trener i prezes UKS Luks.

Sezon 2022 jest niezwykle obfity w zawody, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz rozwój. Jeśli chcecie, również i Wy możecie dołożyć cegiełkę do naszych sukcesów! Wystarczy, że wesprzecie nas za pośrednictwem specjalnie utworzonej zrzutki: https://zrzutka.pl/z/uksluks2022

Wszystkie informacje dotyczące klubu można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/uksluks.

Dodatkowe materiały pojawiają się na Instagramie: https://www.instagram.com/uks_luks/. Zapraszamy również na stronę internetową: uksluks.pl