Scroll to top

Długi majowy weekend dla wielu był czasem odpoczynku i chwili wytchnienia. Zawodnicy UKS Luks jednak postanowili wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i powalczyli w turnieju łuczniczym Bitwa o Legnicę 2022 skąd przywieźli puchary, dyplomy i co najważniejsze rekordy życiowe!

Twarda walka na start

Na początek turnieju organizatorzy zaplanowali rywalizację w kategorii OPEN. UKS Luks wystawił w niej trzech zawodników, którzy klasyfikowani byli w stawce łuków klasycznych. Najlepiej spisał się Łukasz Łuniewski, który w kwalifikacjach wystrzelał rekord życiowy na 70 metrów i 2×70 metrów. Pozwoliło to bezpośrednio awansować do półfinału. W nim trafił na niezwykle doświadczonego łucznika. Smaczku dodawał fakt, że dla Łukasza był to dopiero drugi start w historii na otwartych torach. Mimo to nie poddał się na starcie i po zaciętym boju awansował do finału. W nim pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał, ale rywal okazał się na tyle mocny, że nawet wspięcie się na wyżyny swoich umiejętności nie pozwoliło posmakować końcowego triumfu.

Ze świetnej strony spisali się również Stanislav Rumelets i Marek Szczepaniak. Wyniki po kwalifikacjach sprawiły, że stoczyli bratobójczy pojedynek w walce o półfinał. W niezwykle wyrównanej rywalizacji lepszy okazał się młodszy z zawodników, co oznaczało, że Marek został sklasyfikowany na piątej pozycji. Stanislav w półfinałowym pojedynku musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora. W walce o trzecie miejsce decydująca okazała się ostatnia strzała! Ta była lepsza w wykonaniu zawodnika UKS Luks, który na koniec cieszył się z trzeciego miejsca.

Najmłodsi nie zawiedli

Drugą część rywalizacji w Bitwie o Legnicę stanowiły zmagania najmłodszych. Zawodniczki UKS Luks wzięły przykład ze starszych kolegów i również wzniosły się na swoje wyżyny. Najlepiej spisała się Lena Dąbek, która w kategorii Apacz wywalczyła do ostatniej strzały o podium. Ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu, które bardzo pozytywnie nastraja na przyszłość.

Ze świetnej strony zaprezentowały się trzy juniorki młodsze, dla których był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na pierwszą rundę Pucharu Polski. Aleksandra Szczerbuk wywalczyła rekord życiowy, który jednocześnie jest rekordem klubu i została sklasyfikowana na piątej pozycji. Do podium zabrakło jedynie dziewięciu punktów! Jedenastą pozycję wywalczyła Marta Sikora, a trzynasta była Amelia Szczerbuk, dla której był to debiut na 60 metrów. Stawkę zawodników UKS Luks uzupełniły dwie młodziczki. W niezwykle mocno obsadzonej stawce Aleksandra Zubek była piętnasta, a Alicja Szczotka dwudziesta piąta. Dla Alicji był to debiut na łuczniczej arenie.

Sezon 2022 jest niezwykle obfity w zawody, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz rozwój. Jeśli chcecie również i Wy możecie dołożyć cegiełkę do naszych sukcesów! Wystarczy, że wesprzecie nas za pośrednictwem specjalnie utworzonej zrzutki: https://zrzutka.pl/z/uksluks2022

Wszystkie informacje dotyczące klubu można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/uksluks.

Dodatkowe materiały pojawiają się na Instagramie: https://www.instagram.com/uks_luks/. Zapraszamy również na stronę internetową: uksluks.pl