Scroll to top

Izabela Piasecka, który w miniony weekend samotnie broniła barw UKS Luks podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, wywalczyła szesnaste miejsce w kraju! Zawodniczka otrzymała również powołanie do kadry narodowej na drugie półrocze sezonu 2022.

Izabela Piasecka zrealizowała marzenia

Nasza zawodniczka przystąpiła do rywalizacji w Krakowie pełna nadziei i liczyła na zrealizowanie swoich marzeń. Po kwalifikacjach Iza plasowała się na dwudziestej ósmej pozycji, co oznaczało, że walkę w pojedynkach rozpocznie od 1/32 finału. W niej pokonała rywalkę 6:0 i w 1/16 czekało na nią niezwykle trudne zadanie. Rywalką była sklasyfikowana w kwalifikacjach na piątej pozycji Agata Osuch. Iza nie przestraszyła się i wygrała pojedynek 6:2, co pozwoliło jej awansować do najlepszej szesnastki turnieju. W trzeciej fazie pojedynków musiała jednak uznać wyższość rywalki, co nie zmienia faktu, że osiągnęła życiowy wynik!

Od roku przygotowywałam się, by poprawić wynik z zeszłorocznych mistrzostw. Zrobiłam to, zrealizowałam cel, który był moim marzeniem! Jestem w szesnastce najlepszych młodzieżowców w Polsce. Zawody nauczyły mnie bardzo dużo o podejściu do startów oraz tego jak ważne jest nastawienie. Te wnioski na pewno pozwolą mi się szybciej rozwijać. Już nie mogę się doczekać, by zastosować je w kolejnych zawodach. Wracam szczęśliwa, głodna strzelania i nowych wyzwań – podsumowała Iza.

Czytaj też: Mistrzostwa Polski Juniorów – wnioski ważniejsze od wyniku

Radość trenera

– Start na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski był ostatnim występem naszych zawodników ujętym w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego. Nasza reprezentantka Izabela Piasecka spełniła pokładane w niej nadzieję i zrealizowała część celów, jakie określiliśmy sobie dzień przed startem. Niezadowalający wynik z kwalifikacji Iza przekuła na bardzo dobre strzelanie w eliminacjach. Pomimo niekomfortowych warunków pogodowych strzelała pewnie i wygrała pojedynek w 1/32 finału. Następnie w bardzo dobrym stylu wygrała z wyżej rozstawiona zawodniczką awansując do najlepszej szesnastki tych zawodów. W 1/8 zabrakło regularności, a konkurentka zdecydowanie lepiej poradziła sobie w deszczowej aurze – opisywał start Kasper Helbin, trener i prezes UKS Luks.

Wygranie pojedynku przez Izabelę na etapie 1/16 zawodów zapewniło mojej zawodniczce miejsce punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego, co przełoży się w przyszłości na większe możliwości organizacyjne klubu. Ten rok pokazuje jak duży postęp zrobili zawodnicy UKS Luks. W 2020 zdobyliśmy jedynie jeden punkt (indywidualnie Aleksandra Szczerbuk podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików), w 2021 ta sztuka się nie udała. W 2022 osiągnęliśmy wynik 11,75 punktu. Rywalizacja sportowa bywa nieprzewidywalna, a koncentrujemy się na dalszym rozwoju zawodników oraz zasobów klubu – dodał.

Sezon 2022 jest niezwykle obfity w zawody, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz rozwój. Jeśli chcecie, również i Wy możecie dołożyć cegiełkę do naszych sukcesów! Wystarczy, że wesprzecie nas za pośrednictwem specjalnie utworzonej zrzutki: https://zrzutka.pl/z/uksluks2022

Wszystkie informacje dotyczące klubu można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/uksluks.

Dodatkowe materiały pojawiają się na Instagramie: https://www.instagram.com/uks_luks/. Zapraszamy również na stronę internetową: uksluks.pl

fot. Roman Sputo