Scroll to top

OOM 2022 będzie historyczna dla klubu UKS Luks, który pierwszy raz w historii wyśle na imprezę dwójkę zawodników. Dziś chcemy Wam bliżej przedstawić naszych reprezentantów.

 

OOM 2022 – Ciężka praca krok po kroku

W najbliższy weekend będą reprezentować nas Aleksandra Szczerbuk i Krzysztof Żybura! Swoją pracowitością, regularnością i uporem uzyskali wyniki kwalifikujące ich do elitarnego grona.

– III Puchar Polski był dla mnie najlepszym startem pod względem samopoczucia. Nawet gdy wpadały gorsze strzały, nie dołowało mnie to. Owszem, byłam niezadowolona, ale nie było to uczucie niszczące skupienie podczas kolejnych strzałów. Poznałam nowe osoby, dużo rozmawiałam z rówieśniczkami, wymieniałam się doświadczeniami z innych zawodów. Niepowodzenia zdecydowanie lepiej znosi się z uśmiechem na twarzy – mówiła po wywalczeniu awansu Aleksandra Szczerbuk.

 

Wynik nie odzwierciedla w 100 procentach moich umiejętności, jednak nie mogę nazwać go złym. Jeszcze rok temu, by strzelić taki wynik, musiałam być w szczytowej formie, a teraz zdarzały się naprawdę nieudane serie. Także z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest postęp. I dzięki temu postępowi udało mi się osiągnąć cel, na który uparcie pracowałam – zakwalifikowanie się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży! Wróciłam zadowolona, z nowym doświadczeniem. Wiem nad czym muszę pracować – dodała.

III Puchar Polski raczej nie był jednym z najlepszych startów w jakich brałem udział. Nie spodziewałem się przed występem w drugiej rundzie, że uzyskam na niej wynik dający mi awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Byłem zaskoczony jak zakończyłem ten start, zwłaszcza że po kontuzji dopiero wróciłem do treningów. Okazało się jednak, że byłem 42 i moje apetyty wzrosły. W Warszawie jednak pierwszy raz nie strzeliłem życiówki na zawodach. Mimo to nie byłem rozczarowany. Wiedziałem, że poprzednia runda daje mi ogromne szansa na awans na OOM, do której mocno się przygotowywałem – komentował Krzysztof Żybura.

Czytaj też: UKS Luks jedzie na olimpiadę!

 

OOM 2022 – Wywiady z zawodnikami i trenerem

Jeśli chcecie bliżej poznać zawodników zapraszamy do obejrzenia wywiadów przeprowadzonych z Aleksandrą i Krzysztofem. Swoimi spostrzeżeniami, nie tylko na temat OOM 2022 podzielił się również trener: Kasper Helbin.