Scroll to top

UKS Luks, który w miniony weekend walczył w mistrzostwach Dolnego Śląska wraca z Nowej Rudy z sześcioma medalami! To zdecydowanie było świetne zakończenie sezonu!

Barebowy na start

W sobotę w Nowej Rudzie rywalizowała trójka naszych zawodników w kategorii barebow. W indywidualnej walce najlepiej spisał się Bartosz Gebel, który zdobył piąte miejsce! Jerzy Bogusz został sklasyfikowany na siódmej pozycji, a Zbigniew Żybura na ósmej. W zespołowej rywalizacji wspomniana trójka wygrała półfinałową batalię, a w finale musiała uznać jedynie wyższość świetnie strzelających łuczników z Granitu Strzelin.

Olimpijska niedziela UKS Luks

Drugi dzień rywalizacji stał pod znakiem batalii łuczników korzystających ze sprzętu olimpijskiego. UKS Luks wystawił dziesiątkę reprezentantów, a każdy z nich wrócił z medalem!

Złoto indywidualnie wywalczył Kasper Helbin, który już w kwalifikacjach pokazał, że nadal wie jak strzelać i popisał się rezultatem 313 punktów. Co więcej trener i prezes UKS Luks pokazał, że ma nerwy ze stali wygrywając finał po barażu! Również pozostali mężczyźni zaliczyli świetne strzelania i wszyscy po kwalifikacjach byli rozstawieni w górnej części drabinki!

Ostatecznie na piątym miejscu rywalizację zakończył Krzysztof Żybura. Ósmy był Marek Szczepaniak, który w ćwierćfinale trafił na… Kaspra. Dziesiąty był Łukasz Łuniewski, trzynasty Miłosz Maciejewski, a czternasty Stanislav Rumelets.

W stawce kobiet indywidualnie najlepiej spisała się Izabela Piasecka, która była siódma. Marta Sikora wywalczyła dziesiąte miejsce, Aleksandra Szczerbuk czternaste, a Aleksandra Kosik szesnaste.

Brązowe zespoły i mikst UKS Luks

Drużynowa rywalizacja i miksty pokazały, że w grupie jesteśmy niezwykle silni. Oba zespoły męskie, drużyna kobiet oraz jeden z mikstów wróciły do domu z brązowymi medalami!

Zespół kobiet w składzie: Aleksnadra Kosik, Izabela Piasecka, Marta Sikora, Aleksandra Szczerbuk dzielnie walczył w półfinałowym boju, ale musiał uznać wyższość późniejszych srebrnych medalistek.

Druga drużyna męska (Łukasz Łuniewski, Miłosz Maciejewski, Marek Szczepaniak) rozpoczynała bój od ćwierćfinału, gdzie pewnie pokonała zawodników UKS Ameoli Świebodzice. W półfinale lepsi okazali się późniejsi mistrzowie: łucznicy UKS 95 Wrocław. Pierwszy skład UKS Luks: Kasper Helbin, Stanislav Rumelets, Zbigniew Żybura w półfinale uległ ekipie UKS Talent Wrocław.

Ogromną niespodziankę w mikstach sprawili Aleksandra Szczerbuk i Marek Szczepaniak. Trzeci duet UKS Luks przez fazę pucharową mknął jak burza. W 1/8 finału pokonali wyżej rozstawionych po kwalifikacjach zawodników z LZS SKS Raszówka. Niespodziankę sprawili również w ćwierćfinale, w którym pokonali czwartych po kwalifikacjach łuczników z UKS Talent Wrocław. W półfinale musieli uznać wyższość pierwszej ekipy Talentu, która finalnie świętowała złoto.

Izabela Piasecka i Kasper Helbin wywalczyli szóste miejsce, Marta Sikora i Krzysztof Żybura dwunaste, a Aleksandra Kosik i Miłosz Maciejewski piętnaste.

Mówią po zawodach

Kasper Helbin:Ostatnie zawody w sezonie letnim w 2022 roku tak jak i cały ten sezon uważam za udane dla klubu. Nasi reprezentanci poprawili lub uzyskali rekordy życiowe. Wystrzelaliśmy kilka medali. Pokazaliśmy, że możemy rywalizować z najlepszymi na Dolnym Śląsku pomimo małego doświadczenia. Z roku na rok wystawiamy coraz liczniejszą ekipę. Osobiście cieszę się, że pomimo braku regularnego treningu, 15 lat spędzonych z łukiem w ręce pozwala mi nadal cieszyć się z rywalizacji z innymi łucznikami na wysokim poziomie sportowym.

Izabela Piasecka: – Mistrzostwa Dolnego Śląska w Nowej Rudzie stanowiły bardzo dobre zakończenie tegorocznego sezonu letniego. Strzeliliśmy w pełni klubową drużynę, co było wspaniałym doświadczenie. Oby było więcej takich okazji! Start dał również kolejny materiał do analizy przed pracą w okresie przygotowawczym.

Aleksandra Szczerbuk: – To były dla mnie najlepsze zawody w sezonie! Zarówno pod względem nastawienia, atmosfery, jak i rezultatów na tarczy. Kwalifikacje i indywidualne rundki były dla mnie tak naprawdę rozgrzewką. Nie był to mój główny cel. Prawdziwa rywalizacja zaczęła się razem z rozpoczęciem strzelań mikstów. Wtedy właśnie bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Razem z Markiem uplasowaliśmy się na podium! Wywalczyliśmy trzecie miejsce! Potem nadszedł czas na drużyny. Razem z dziewczynami dałyśmy z siebie wszystko i wylądowałyśmy na najniższym stopniu podium! Otrzymałam mnóstwo wsparcia od kolegów i koleżanek z klubu, co z pewnością dołożyło się do moich wyników. Sezon zakończyłam bardzo pozytywnie, do domu wróciłam z dwiema brązowymi blachami.

Aleksandra Kosik: – Niedzielne zawody były dla mnie nowym ekscytującym doświadczeniem, miałam okazję strzelać drużynę i mój pierwszy pojedynek, który wygrałam. Nie było to w prawdzie nic niesamowitego, ale bawiłam się bardzo dobrze i od czegoś trzeba przecież zacząć. Myślę że było to bardzo pozytywne zakończenie sezonu we wspaniałym towarzystwie.

Czytaj też: Łukasz Łuniewski w czołówce Pucharu Europy!