Scroll to top

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w łucznictwie, rozpoczęły halowe strzelania w sezonie 2022-2023. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów UKS Luks, którzy spisali się ze świetnej strony.

Izabela Piasecka dziewiąta na pożegnanie kategorii

Dla Izabeli Piaseckiej start w Łodzi był niezwykle ważny nie tylko ze względu na rangę zawodów. Dla zawodniczki UKS Luks był to ostatni występ w kategorii młodzieżowca i nie mógł on się rozpocząć lepiej. Iza rozpoczęła rywalizacją od pobicia rekordów klubu i życiowego na 18 metrów oraz 2×18 metrów. Świetne wyniki dały jej dwunaste miejsce w kwalifikacjach.

W eliminacyjnym pojedynku Iza trafiła na świetnie dysponowaną w weekend Karolinę Kozaczkę. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość rywalki, która ostatecznie wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Iza finalnie została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

fot. Roman Sputo

Miłosz Maciejewski walczył wśród juniorów

Miłosz Maciejewski, który broni barw smoleckiego oddziału klubu rozpoczął halowy sezon od rywalizacji w stawce juniorów. Młody zawodnik w kwalifikacjach wywalczył 29 miejsce i w pierwszej fazie pucharowej czekało go niezwykle ciężkie zadanie.

Miłosz trafił na czwartego po kwalifikacjach Marka Trzópka. Rywal okazał się zbyt mocny dla Miłosza, a w całym turnieju przegrał jedynie finałowy pojedynek i został wicemistrzem Polski. Zawodnik UKS Luks Smolec finalnie został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji.

Mówią po zawodach

Kasper Helbin: – Termin rozgrywania Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w 2023 roku został przeniesiony z marca na listopad z powodu sytuacji za naszą wschodnią granicą. Termin nam nie sprzyjał, ponieważ sezon halowy 2022/2023 zaczęliśmy stosunkowo późno i było bardzo mało czasu na konkretne przygotowania. Jednak jestem zadowolony z postawy Izy i Miłosza. Podczas kwalifikacji Iza poprawiła rekord życiowy, a Miłosz zrealizował swoje założenia przedstartowe. W strzelaniach eliminacyjnych utrzymali swój poziom z kwalifikacji. Przy okazji ceremonii otwarcia zawodów otrzymałem pamiątkowy medal z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łuczniczego z czego jestem niezmiernie dumny i zmotywowany do pracy na rzecz polskiego łucznictwa. Dziękuję i gratuluję organizatorom z KS Społem Łódź za bardzo wysoki poziom organizacyjny zawodów.

Izabela Piasecka: – Halowe Mistrzostwa Młodzieżowców w tym roku miały dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ były moją ostatnią okazją do współzawodnictwa w tej kategorii. Ustanowiłam nowy rekord życiowy, z czego jestem naprawdę dumna. Ten wynik był naprawdę dobrym pożegnaniem z kategorią. Jednak to co cieszy mnie najbardziej, to analiza mojego podejścia oraz samego strzelania podczas tych zawodów. Pozwoli ona mi rozwijać się dalej, teraz już w gronie seniorów.

Miłosz Maciejewski: – Na zawodach poradziłem sobie lepiej niż się spodziewałem. Właściwie to były moje pierwsze strzały na 18 m w sezonie. Dodatkowo cieszę się również z sukcesów koleżanki. To dopiero początek rywalizacji na hali, więc liczę na to, że będzie jeszcze lepiej.

Jeśli chcecie, również i Wy możecie dołożyć cegiełkę do naszych sukcesów! Wystarczy, że wesprzecie nas za pośrednictwem specjalnie utworzonej zrzutki: https://zrzutka.pl/z/uksluks2022

Wszystkie informacje dotyczące klubu można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/uksluks.

Dodatkowe materiały pojawiają się na Instagramie: https://www.instagram.com/uks_luks/. Zapraszamy również na stronę internetową: uksluks.pl