Scroll to top

I halowe zawody łucznicze w Gminie Kąty Wrocławskie przeszły do historii. Szósty grudnia stał pod znakiem rywalizacji zawodników i amatorów w każdej kategorii wiekowej na zawodach zorganizowanych przez UKS Luks Smolec.

UKS Luks Smolec pisze historię

Dzięki zawziętości i ogromnej chęci do promowania łucznictwa, UKS Luks Smolec zapisał się na kartach historii Gminy Kąty Wrocławskie organizując pierwsze zawody łucznicze. Dzięki wsparciu samorządu oraz Banku Spółdzielczego w Kątach Wrocławskich zawodnicy mieli okazję rywalizować na hali w Jaszkotlu.

Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu zawodników w czterech kategoriach. Niezwykle cieszył fakt, że do strzelania dołączyły dzieci (najmłodszy uczestnik miał cztery lata!), młodzież oraz dorośli. Kolejny raz pokazaliśmy, że łucznictwo łączy pokolenia! W dziecięcych kategoriach najlepsi okazali się Jan i Piotr Gebel. Wśród amatorów w klasyfikacji OPEN z triumfu cieszyła się Monika Adamczyk.

Pierwszym historycznym triumfatorem w najliczniej obsadzonej kategorii, czyli OPEN trenujący był Michał Ochrombel z UKS 95, który popisał się rezultatem 271 punktów. Dwa punkty mniej zdobył jego zespołowy kolega Mikołaj Pilniak. Podium uzupełniła najlepsza z kobiet: Izabela Piasecka z UKS Luks, która o punkt pokonała Łukasza Łuniewskiego. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem UKS Luks Smolec został Miłosz Maciejewski, który wywalczył dziewiąte miejsce.

Mówią po zawodach

– Fantastyczna sprawa! Tworzymy historię! Piękny olimpijski sport, jakim jest łucznictwo coraz mocniej zakorzenia się w naszej gminie. Po treningach w Omedze w Smolcu, zaaranżowaniu tymczasowych torów otwartych przy ul. Zielonej, treningach w świetlicy wiejskiej w Smolcu, obecności podczas Smoleckiej (za)dyszki oraz gminnych dożynek w Kątach Wrocławskich, a następnie rozpoczęciu treningów w Jaszkotlu, zorganizowaliśmy pierwsze zawody i to od razu w silnej obsadzie trzech klubów. Cały czas się uczymy i pewnie za rok będzie jeszcze lepiej, o
czym myślimy już teraz. Cieszymy się z obecności nietrenujących stale amatorów w zawodach. Wpływa to na popularyzację dyscypliny i – szerzej – ogólną poprawę kondycji fizycznej naszego społeczeństwa. Cieszy radość dzieciaków z otrzymanych przez nie upominków podczas dekoracji. Jesteśmy też wdzięczni szkole, która mimo trwających próbnych egzaminów
8-klasisty pozwoliła nam na zorganizowanie zawodów w tym terminie. Dziękuję Gminie Katy Wrocławski i Bankowi Spółdzielczemu w Kątach Wrocławskich, darczyńcom oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas i środki, by zawody mogły się odbyć
– mówił Przemysław Jastrząb, prezes UKS Luks Smolec

– Tworzymy historię. We wtorek odbyły się I Halowe zawody łucznicze w gminie Kąty Wrocławskie. Praca jaką wykonujemy od kilkunastu miesięcy jest coraz bardziej widoczna. Już od 2020 roku działamy na terenie Smolca prowadząc regularne treningi. Końcem 2021 roku powołaliśmy oddział UKS Luks Smolec. Końcem 2022 roku zorganizowaliśmy przy wsparciu gminy Kąty Wrocławskie I halowe zawody na jej terenie. Dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, prezesowi oddziału Przemysławowi Jastrzębiowi, rodzicom, klubowiczom, zaprzyjaźnionym łucznikom z klubu UKS 95. Dziękuję za wsparcie burmistrzowi Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Julianowi Żygadło i Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kątach Wrocławskich – podsumował Kasper Helbin, prezes UKS Luks.