Scroll to top

Rekordowa długa tegoroczna majówka była niesamowita okazją do rywalizacji dla łuczników UKS Luks, którzy rozpoczęli sezon na otwartych torach na dobre. Zdecydowana większość z nich osiągnęła nowe rekordy życiowe, co pokazuje, że zimowe przygotowania zostały wykonane zgodnie z założeniami.

Puchar Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow

Majówkę UKS Luks rozpoczął od pierwszej rundy Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow. Dla naszego klubu był to debiut w tej imprezie. Na starcie stanęło trzech zawodników barebow oraz jeden korzystający z łuku bloczkowego.

Najlepiej zaprezentował Mirosław Malewicz, który uzyskał wynik 829 punktów, co jest nowym rekordem klubu. Rekordy klubu w swoich kategoriach uzyskali także Jerzy Bogusz oraz Zbigniew Żybura. Cała trójka została sklasyfikowana na siedemnastym miejscu w finałowym rankingu.

W rywalizacji łuków bloczkowych do walki stanął Tomasz Płóciennik, który został nowym rekordzistą klubu. Wynik 868 punktów praz pojedynki dały mu w ostatecznym rozrachunku siedemnastą pozycję.

Bitwa o Legnicę

Tradycyjnie już w Legnicy zorganizowano również turniej łuczniczy z okazji bitwy pod Legnicą. Za łuki klasyczne sięgnęło jedenastu zawodników. Najlepszy był junior Krzysztof Żybura, który znalazł się tuż za podium w rywalizacji OPEN. Krzysztof jednocześnie wywalczył rekord klubu w kategorii wiekowej. W tej samej stawce dziewiąty był Łukasz Łuniewski, a dziesiąty Stanislav Rumelets. Wśród pań Izabela Piasecka wystrzelała rekord klubu i znalazła się na siódmej pozycji. Po rekordach życiowych jedenaste miejsce przypadło Martynie Słotwińskiej.

W stawce młodszych łuczników świetnie zaprezentowała się Marta Sikora, która strzeliła rekord życiowy na 2x60m i zdobyła siódme miejsce. Aleksandra Zubek z najlepszymi wynikami w życiu znalazła się na dwunastej pozycji.

Wszyscy młodzicy i młodzicy młodsi skończyli rywalizację z rekordami życiowymi. Wiktor Majewski był czternasty, Karolina Smolis ósma, Sara Alminas dwudziesta, a Nina Ściana jedenasta.

Puchar Polski juniorów młodszych

Na koniec majówki do rywalizacji stanęli nasi juniorzy młodsi. W Bytomi rewelacyjnie spisała się Marta Sikora, która pierwszy raz w swojej karierze strzeliła ponad 500 punktów. Dało to 36 miejsce i niemal pewny awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Aleksandra Zubek z rekordem życiowym była 80, a Aleksandra Kosik znalazła się na 65 miejscu. Jan Zatoka w rywalizacji juniorów młodszych był 58.