Scroll to top

Zawodnicy UKS Luks w miniony weekend rywalizowali w Kielcach w mistrzostwach Polski juniorów. Klub z Wrocławia wraca z zawodów z tarczą, rekordowymi wynikami i najlepszymi rezultatami w historii!

Życiowa forma w kwalifikacjach

W Kielcach UKS Luks wystawił dwójkę zawodników. Czerwono-czarnych barw bronili Krzysztof Żybura oraz Stanislav Rumelets. Obaj zawodnicy bardzo poważnie potraktowali przygotowania do imprezy, co zaowocowało rekordowymi rezultatami.

Już w kwalifikacjach Krzysztof Żybura strzelił rekord klubu w kategorii junior na 70m i 2x70m. Co więcej został pierwszym wychowankiem klubu, który strzelił ponad 600 punktów w konkurencji 2x70m! Wynik 311 i 295 punktów dał łączny rezultat 606 punktów i jedenaste miejsce po kwalifikacjach.

Stanislav Rumelets już w pierwszym strzelaniu na 70 metrów poprawił swój rekord życiowy, a następnie poprawił go na drugiej odległości. Oznaczało to również nowy rekord życiowy na 2x70m i dało 21 miejsce po kwalifikacjach.

Czytaj też: Aleksandra Szczerbuk walczyła na OOM 2023!

O krok od strefy medalowej

Fazę pucharową Stanislav rozpoczynał od boju w 1/24 finału. W niej pewnie pokonał niżej rozstawionego rywala i pewnie wskoczył do 1/16 finału. W tej fazie trafił na lepszego po kwalifikacjach zawodnika, ale świetna dyspozycja i serie za 28, 27 i 27 punktów na trzydzieści możliwych pozwolił pokonać 6-0 rywala i wskoczyć do 1/8 finału. Stanislav zakończył zmagania na tej fazie po rywalizacji z piątym po kwalifikacjach zawodnikiem. Ostatecznie został sklasyfikowany na szesnastym miejscu w kraju.

Krzysztof Żybura dzięki świetnej postawie w kwalifikacjach zaczynał pucharową fazę walki od 1/16 finału. W niej pewnie pokonał niżej rozstawionego rywala i trafił na szóstego po kwalifikacjach zawodnika. Krzysztof postawił jednak twarde warunki i ponownie zdecydowanie wygrał 6-0 awansując do 1/4 finału. Jeden pojedynek dzielił go od strefy medalowej. Niestety ostatni swój pojedynek Krzysztof przegrał, ale jak się finalnie okazało z późniejszym wicemistrzem Polski. Ostatecznie zawodnik UKS Luks został sklasyfikowany na ósmej pozycji, najlepszej w historii klubu w zawodach rangi mistrzostw Polski na otwartych torach.

Mówią po zawodach

Kasper Helbin: – Wzięliśmy udział w ostatniej imprezie zaliczanej do Systemu Sportu Młodzieżowego w 2023 roku. Zaowocowała kolejnymi zdobyczami punktowymi oraz poprawą rekordów życiowych i klubowych. Jestem zadowolony z postawy Krzysia i Stasia zarówno podczas rundy kwalifikacyjnej i eliminacyjnej. Pomimo kilku nieudanych strzałów w piątkowych kwalifikacjach poprawili swoje rekordy życiowe co pokazuje potencjał na wyższe wyniki. Staś podczas rundy eliminacyjnej pokazał, że stać go na sporo, kapitalnie strzelając podczas 1/16 finału z wyżej rozstawionym łucznikiem. Krzyś natomiast wspaniałl wykorzystał swoje rozstawienie ulegając dopiero w 1/4 finału zawodnikowi, który w późniejszym etapie wystrzelał srebrny medal. Z roku na rok obserwuje poprawę wyników sporej większości zawodników UKS Luks. Utwierdza mnie to, że już w najbliższych latach przy odpowiednim zaangażowaniu w proces treningowy oraz przy pozytywnym nastawieniu będziemy rywalizować z najlepszymi. Już pod koniec sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Legnicy, gdzie planujemy wystartować najmocniejszym, dostępnym składem. Zobaczymy jak wypadniemy na tle ogólnopolskiej konkurencji podczas najbardziej prestiżowej imprezy mistrzowskiej w kraju.

Krzysztof Żybura: – Strzeliłem dwie życiówki, zająłem najwyższe miejsce w mojej historii oraz historii mojego klubu na zawodach tak wysokiej rangi, zatem obiektywnie rzecz ujmując, powinienem być z siebie dumny. Muszę jednak przyznać, że mam mieszane odczucia, w kwalifikacjach strzeliłem jedno zero, a w eliminacjach w zasadzie od rana gubiłem się w swojej technice. Co prawda pojedynek o wejście do strefy medalowej przegrałem z lepszym zawodnikiem, jednak nie czuję satysfakcji z tego, jak mu się postawiłem. Nie mniej jednak była to kolejna okazja na zdobycie cennych doświadczeń, które wykorzystam w przyszłości.

Stanislav Rumelets: – Jestem bardzo dumny z siebie. Ustanowiłem dwa nowe rekordy życiowe, co tylko motywuje mnie do dalszego rozwoju. Wiem, co muszę poprawić i nad czym dalej pracować.

Wszystkie informacje dotyczące klubu można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/uksluks.

Dodatkowe materiały pojawiają się na Instagramie: https://www.instagram.com/uks_luks/. Zapraszamy również na stronę internetową: uksluks.pl

fot. Roman Sputo