Scroll to top

Letni obóz łuczniczy UKS Luks przeszedł do historii. Za nami dwa tygodnie wytężonej pracy, świetnej integracji, szkolenia techniki oraz poznawania Głuchołaz i okolic.

Obóz łuczniczy pełen aktywności

W sezonie 2023 UKS Luks zorganizował letni obóz w Głuchołazach. Wśród uczestników obozu pojawili się zarówno nasi najlepsi zawodnicy, jak i osoby, które na co dzień nie trenują łucznictwa, ale zdecydowały się spędzić letni wypoczynek razem z nami. Przez dwa tygodnie gościł nas ośrodek Banderoza, a do treningów wykorzystywaliśmy obiekty klubu KS Chrobry Głuchołazy. Za treningi i zajęcia odpowiedzialni byli Kasper Helbin i Łukasz Łuniewski. Rolę kierownika wypoczynku pełniła Justyna Helbin.

Przez cały czas trwania obozu zawodnicy mogli szkolić swoją łucznicza technikę, sprawdzić swoje zdolności w testach sprawnościowych, brać udział w zajęciach ogólnorozwojowych na hali. Obóz był też ważnym etapem przygotowań dla naszych reprezentantów na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz run-archerystów, którzy w październiku powalczą w czeskim Nowym Mieście.

Czytaj też: UKS Luks Wrocław liderem pierwszej ligi! Bardzo dobry start w Warszawie

Oczywiście łucznictwo to nie wszystko i uczestnicy mogli również wziąć udział w turnieju badmintona, wieczorze filmowym, wycieczkach w góry i po Głuchołazach oraz zażywać chłodzących kąpieli podczas wyjść na baseny. Najbardziej ambitni mogli również zapoznać się z łuczniczymi technikaliami i uczyli się tworzyć cięciwy oraz budować oraz konserwować strzały. Dwa tygodnie w Głuchołazach z pewnością każdemu dostarczyły świetnych doświadczeń.

Obóz w liczbach

9,6 – taką ocenę wystawili uczestniczy kadrze obozu
9,0 – taką ocenę wystawili uczestnicy oceniając poziom bezpieczeństwa
8,6 – taką ocenę wystawili uczestnicy warunkom treningowym
8,4 – taką ocenę wystawili uczestnicy programowi zajęć
8,3 – taką ocenę wystawili uczestnicy całokształtowi obozu

Po obozie przyszedł czas na powrót do regularnych treningów. Przypominamy, że zajęcia w poniedziałki i środy są prowadzone w Centrum Łucznictwa Tradycyjnego we Wrocławiu przy ul. Osobowickiej 109. We wtorki i czwartki spotykamy się na torach łuczniczych w Smolcu przy ul. Zielonej. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godzinie 17:00. Dla początkujących trwają do 18:30. Dla zaawansowanych do 20:00.